Informator Turystyczny
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Prowadzimy w Polsce Dystrybucję Map:

Słowacja

Węgry

Rumunia

 

Polecamy Karpaty Ukraińskie

Parki Narowe i Krajobrazowe w Polsce

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 34,99 zł 34.99 PLN
quantity szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -
Kod produktu: 474

Opis

Parki narodowe i krajobrazowe w Polsce
Nawigator turystyczny

PARKI NARODOWE I KRAJOBRAZOWE W POLSCE to publikacja, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników polskiej przyrody. W czasie wakacyjnych podróży i weekendowych wyjazdów każdy z nas szuka miejsc wyjątkowych, ciekawych i pełnych uroku. Wśród leśnej głuszy, w oddalonych od zgiełku miast rezerwatach i nad brzegami jezior polskie parki narodowe i krajobrazowe skrywają wiele tajemnic przyrody i ciekawostek historycznych. 


Publikacja ta jest praktycznym towarzyszem podróży po polskich parkach narodowych i krajobrazowych. Zawiera opisy atrakcji turystycznych, liczne mapy oraz schematy szlaków turystycznych, które z pewnością ułatwią dotarcie do najpiękniejszych regionów. W nawigatorze Czytelnik znajdzie wiele przydatnych informacji, m.in.: adresy restauracji, pensjonatów, schronisk czy hoteli, w których można się zatrzymać podczas planowanego wyjazdu. Całości dopełniają niezwykłe fotografie przybliżające klimat opisywanych miejsc oraz ciekawostki dla wszystkich zainteresowanych przyrodą i lubiących spędzać czas blisko natury. Nawigator zawiera najważniejsze dane o parkach narodowych – czas utworzenia, powierzchnia, dominujące gatunki flory i fauny oraz praktyczny wstęp o formach ochrony przyrody w Polsce.


Warto dowiedzieć się, skąd pochodzi nazwa Jeziora Turkusowego; zaryzykować spływ łodzią pychówką po Narwi; przekonać się, gdzie można natrafić na żmiję zygzakowatą; zwiedzić „Kostrzyńskie Pompeje” i zamek Pieskowa Skała; wyruszyć na wycieczkę pieszo-rowerową „Ptasim Szlakiem”; zobaczyć najwyższy wodospad w Karkonoszach i żubra – symbol Białowieskiego Parku Narodowego.

W nawigatorze m.in.:

- ciekawy wstęp omawiający formy ochrony przyrody w Polsce
- obszerne opisy atrakcji przyrodniczych, zabytków i miejsc dla dzieci
- informacje przydatne podczas zwiedzania: terminy i godziny otwarcia, ceny biletów, jak również adresy i telefony restauracji oraz hoteli, moteli, pensjonatów, schronisk wraz z kategoriami cenowymi
- schematy szlaków turystycznych pieszych i rowerowych
- zestawienie najważniejszych informacji o parkach narodowych w formie przejrzystych tabel (data utworzenia, powierzchnie ochrony, najciekawsze i dominujące gatunki flory i fauny)
- 23 turystyczne mapy parków narodowych z bogatą treścią turystyczną
mapy wszystkich parków krajobrazowych w Polsce w skalach 1:300 000 i 1:500 000
- przeglądowa mapa Polski w skali 1:1 400 000
niemal 350 fotografii
- słowniczek terminów przyrodniczy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl